W dniu 7 czerwca 2024 w Parku im. Ks. J. Poniatowskiego odbył się Bieg o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej – „Życie bez rtęci”

Sportowe wydarzenie zorganizowane przez Centrum Sportu PŁ nie tylko promowało aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, ale było też częścią kampanii informacyjno-edukacyjnej poświęconej podniesieniu świadomości społeczeństwa w zakresie konieczności eliminacji z gospodarstw domowych artykułów zawierających rtęć.

Dla zwycięzców biegu przewidziano atrakcyjne nagrody. Wyróżniono nimi trzy najszybsze kobiety i trzech mężczyzn.

Są to w kolejności miejsc na podium: Zuzanna Niciak – studentka informatyki na WEEIA (czas 10.30), Aleksandra Bednarek z Instytutu Inżynierii Materiałowej i Magdalena Gajek z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej, a wśród mężczyzn: Łukasz Centkowski - student FTIMS (czas 8.15), Janusz Rogowski z Katedry Budownictwa Betonowego i Konrad Jastrząbek z Instytutu Surowców Naturalnych i Kosmetyków.

Puchary otrzymali też najszybsi na dystansie biegu studentka i student I roku: Natalia Walisiak z WOiZ oraz Dawid Marcinkowski z WBAIŚ.